O NÁS

Jsme občanské sdružení VcV Originál Wrestling, které se zabývá wrestlingem a wrestlingovou show jako první v České Republice. Wrestling je naším největším koníčkem! Děláme to pro zábavu a proto, že nás to baví. Chceme vám ukázat, to co umíme, aby jste se mohli bavit s námi a konečně viděli tu pravou originální show. Již jako malí kluci jsme měli sen zorganizovat vlastní veřejné vystoupení, ale bohužel se to nezdálo být možné. A tak jsme začali natáčet videa jen tak pro radost, abychom se pobavili. Během deseti let se vše změnilo! Poznali jsme kamaráda, který nám věřil a postavil před nás obrovský úkol. A to udělat první wrestlingové vystoupení, které máme úspěšně za sebou a s ním spoustu dalších vystoupení v různých koutech České republiky. V současné době vystupujeme na akcích jako jsou hudební festivaly, zábavy, motorkářské srazy, výroční sešlosti, akce pro děti a na podporu tělesně postiženích.
Na naše předchozí vystoupení se můžete podívat v oddělení videa a fotky. V případě, že by jste měli zájem o naše vystoupení na vaší akci kontaktujte nás prosím skrze e-mail, facebook nebo telefonní číslo a společně se domluvíme.


WRESTLING

Wrestling je bojový sport, kde jsou zápasy předem domluvené. Wrestling obsahuje prvky souboje, sportu a divadla. V začátcích byl wrestling pouťovou a cirkusovou atrakcí, kde se postupně vyvíjel dál. Za zlom ve wrestlingu se dá říct, že se stal Hulk Hogan, který se stal wrestlingovou ikonou 80. a 90. let. Hogan je výborný komediant a dokáže vyburcovat divácké osazenstvo. Postupem času se rodily nové hvězdy jako Shawn Michaels, Triple H, The Rock, Steve Austin, Undertaker a spousta dalších talentovaných zápasníků, kteří své době dali to nejlepší. Wrestling se tedy stával větším a větším byznysem. Dnes je wrestling ve svetě multimiliardovým průmyslem.


KLÍČOVÉ POZICE

Wrestler je srdcem a duší wrestlingu! Předvádí své schopnosti, bojuje za svým cílem pobavit diváky a snaží se být ten nejlepší.
Rozhodčí řídí směr a tempo zápasu. Dávají pozor, aby se dodržovali daná pravidla a také zjišťují stav zápasníka při možném zranění.
Komentátor interpretuje jednotlivé momenty zápasu, které by snad mohl divák přehlédnout. Okořeňuje celou show svými jedinečnými hláškami a hecuje diváky k vytvoření lepší atmosféry.
Generální ředitel má pod kontrolou příběhy ve wrestlingové show. Také vymýšlí a oznamuje zápasy. Organizuje debaty a podepsání smluv zápasníků k připravované show. Hodně často vymýšlí nějaké ty kulišárny, jak by mohl změnit život zápasníků v peklo.


PRAVIDLA

Ve wrestlingových zápasech jsou pravidla různá a často se mění. Jsou dána daným typem zápasu.
Při klasickém zápase jeden na jednoho jsou pravidla následující:

Odpočítání - Udržet soupeře lopatkami na zemi po dobu tří sekund.
Odklepání - Při držení soupeře v specifické páce a donutit ho vzdát se (soupeř odklepe rukou).
Diskvalifikace (DQ) - Použití zbraně nebo nedovoleného chvatu.
Počítání mimo ring - Oba nebo jeden zápasník se nachází delší dobu mimo ring. Počítá se deset sekund.

Tyto pravidla opravdu neplatí vždy! Dost často jsou speciální zápasy bez DQ a bez počítání.

Sdílejte zde prosím váš názor o našem českém wrestlingu.

Přejít na stránku s komentáři